Intermittent fasting — hogyan tűrd az éhséget?

Lokál Patrik
Emelj
Published in
3 min readJan 8, 2021

--

Tuti megírtuk már tíz verzióban itt, a blog.hu-n vagy facebookos posztban is, de az ember imádja ugyanazt más-más dimenzióban újraolvasni (én is), akkor nehogy már ez maradjon ki, amikor az egyik kedvenc témám!

Szokásos blabla: tudomány 0 gramm van mögötte, ez mind csak az én véleményem, de legalább első kézből kapod, mert magamon mindennap személyesen kipróbálom, és azt hiszem, működik!

Forrás: https://soundcloud.com/martin-berkhan

Szóval: ha már abban megállapodtunk, hogy fogyasztani szeretnél, vagy esetleg csak karcsú ÉS erős akarsz lenni, és kivételesen nem az egyéni max. a cél, akkor érdemes nekilátni az ÉHEZÉSNEK.

Mert hívhatjuk böjtnek, koplalásnak, éhezésnek, időben korlátozott étkezésnek — ez bizony ételmegvonás, amit véleményem szerint nem szabad átmeneti kúraként, diétázásként felfogni, hanem az életed, napi rutinod részévé kell tenni leginkább.

A LEGFONTOSABB: KOPLALJ, DE NE ÉREZZ ÉHSÉGET!

  1. Tudom, hogy rengeteg ember KÉPTELEN reggeli nélkül felébredni, működni, létezni, lélegezni, de szerintünk mégiscsak erről a legkönnyebb lemondani tartós jelleggel. Kezdd ezzel, és hagyd a “profikra” a Béres Alexandra-féle 18:00 után semmit-módszert!
  2. Az éhségérzetnek el kell tűnnie. A koplalás ne legyen szenvedés, sóvárgás, ne korogjon a gyomrod, ne folyton csak az órádat nézd, hogy mikor van már itt az ebédidő? Természetesen ez nem feltétlenül azonnal fog működni, de pár hét gyakorlás után meg fogod szokni.
  3. Egy idő után azon veszed észre magad, hogy nem csak nem leszel éhes, hanem a felesleges, nem tervezett túlevés kifejezetten rosszullétet fog eredményezni nálad, nem is fogod érteni, hogyan voltál képes éveken át reggelizni. Az egészséges ürességérzet egyfajta élvezet!
  4. Üsd el értelmesen az időt: dolgozz, eddz, tanulj, fejlődj!

NA DE HOGYAN FOGOM EZT ELÉRNI?

  1. Felesleges, üres kalóriákat száműzni: édességek, üdítők (nem csak a cukrosak!), szörpök, rágcsálnivalók, pogácsák. A gyümölcslé, gyümölcsjoghurt — sőt, a gyümölcs se feltétlenül biztos, hogy mindig a fittség és az egészség záloga. Több jó zsír, több jó fehérje, és több jó szénhidrát. Semmi új.
  2. Savanyúságok: a köret nagyon fontos, legyen az leginkább kovászos uborka, csalamádé, vagy bármi fermentált (kovászolt) zöldség. Csupa vitamin, és nem csak az emésztésben, hanem a telítettségérzés megtartásában is hasznos.
  3. Kefir, aludttej: kiegészítés az előzőhöz, ráadásul 1–1 ebédet megúszni is kiváló — ráadásul tápláló — fogások.
  4. Kávé, szóda, víz: amúgy is, meg ha mindenképpen nyammogni akarsz valamin, pláne.
  5. Főtt étel? Állítólag rendkívül fontos a gyomornak meg mit tudom én, de minek. Én erre bizonyítékot még nem láttam, szerintem a mindennapos főtt ebéd, meleg vacsora csak eteti magát, hizlal és felesleges. És bocsánat, de talán ugyanígy nem kell egész nap (sőt, mindennap) húst enni.
  6. Naponta egyszer lakj jól rendesen: lehetőleg vacsorára, aztán aludd ki jól magad. Minél tovább alszol, annál később leszel éhes.

ÉS A LEGFONTOSABB: ÉS NE VÍGY MINKET A KÍSÉRTÉSBE!

  1. A hobbiszerű zabálás csak egy rossz szokás, függőség, drog — ugyanúgy, ahogy az alkohol, legtöbbször csoport- és társadalmi nyomásra fejlődik ki.
  2. Kerülni kell a a kísértést: az étel, az étkező emberek látványát, csámcsogásuk hangját, és legfőképpen az ÉTELSZAGOT. Könnyebb úgy hűnek maradni, ha nem fekszik melléd minden este egy meztelen, húszéves lány. Tudom, hogy ez kegyetlenül hangzik, de ne járj el annyit a csapattal ebédelni, a haverokkal inni — mert annak általában előbb-utóbb zabálás is lesz a vége. Vagy ha mégis, akkor legalább a reggelivel és a kihagyott ebéddel éhezz rá. Persze járványidőszakban mindez talán nevetségesen hangzik, azért bízunk abban, hogy hamarosan visszaállhatunk a korábbi kerékvágásba.
  3. Család: szintén nagyon nehéz téma, de bizony a vendégeskedések tukmálással, édességgel, szar piákkal és többfogásos túletetéssel járnak. Nem elég az anyós vasárnapi briósa és zserbója, a feleségek is imádnak sütni, a gyerekek nassolása se segít, az otthoni főtt ételnek ellenállni pedig nehéz. Nem mondom, hogy válj el vagy szakíts, de a párkapcsolat bizony több okból is hizlal — az egyik az együttevés és az elkényelmesedés. Ha pedig egyedülálló vagy, és pont megismerkednél valakivel, mindig tedd fel magadnak A Kérdést:

MEGÉR-E NEKEM EZ AZ EMBER ANNYIT, HOGY ELHÍZZAK MIATTA?

--

--